Dřevostavby

Dřevostavby

Dřevostavby jsou v současné době naší prioritou. Připravujeme pro Vás katalog vzorových domů, který bude k dispozici na našich webových stránkách. 

 

Do té doby si pojďme projít krok za krokem, jak výstavba Dřevostavby s naší firmou vypadá. Celá stavba je pod dohledem zkušeného projektanta, zabývajícího se dřevostavbami již několik let. Pro konkrétní stavbu vždy navrhne ideální složení stěny dle požadavků zákazníka.

Ještě než započnete se stavbou, vypracujeme kompletní dokumentaci rámové konstrukce Vašeho domu ve 3D náhledu.

Rámová konstrukce je tvořena ze sušených KVH a BSH hranolů, stěny z profilu 160/60 mm spojovány konstrukčními vruty.

Konstrukce je zpevněna z vnitřní strany OSB deskou na pero a drážku. Všechny spoje jsou tmeleny a přelepeny, což tvoří parobrzdu budoucího domu.

Konstrukce stěn je vyplněna minerální vatou v tloušťce 160 mm. Vnější plášť je vytvořen dřevovláknitou deskou v tloušťce 60 mm na perodrážku, na kterou je možno nanést síť, lepidlo a fasádu nebo dřevěný obklad na rošt. Tato deska umožňuje průchod vlhkosti ze stěny (difúzně-otevřená stěna) domu.

 

Vnitřní stěny tvoří sádrokartonové konstrukce vyplněné buď minerální vlnou, či dřevovláknitou deskou (dle energetických požadavků). V případě zájmu zajistíme měření úniku tepla.

Tento dům byl postaven k nastěhování za 3,5 měsíce od základové desky. Zastavěná plocha 150 m2, obytná plocha 300 m2.